26.6.2016

 

       ABALONE – O nás

 

Kapela Abalone vznikla roku 2010 odchodem Darka Houšky (dobro), Pepy Plecitého (kontrabas) a Lukáše Mayera (banjo) z tehdejší sestavy kapely P.O.Ruby With All Bells & Whistles a do názvu si dala jeden z nejoblíbenějších materiálů pro vykládání a zdobení hudebních nástrojů. Postu kytaristy se po krátkém hledání zhostil Jirka Bok. Zvuk kapely však stále nebyl kompletní, a tak byla hned následující rok sestava doplněna o mandolinistu Michala Košíka, kterého po dvou sezónách nahradil Miloš Andrt. V této sestavě účinkovala kapela další dva roky, na podzim roku 2014 nahrála svoje první demo CD „Bluegrass & Gospel“ o sedmi skladbách. V průběhu roku 2015 v Abalone hostoval  banjista Filip Barták.

Roku 2016 prošla sestava kapely největší personální změnou, kdy se kytary ujal Matthew Whitten a zaneprázdněného Filipa vystřídal Pavel Dočkal.

Za svou poměrně krátkou historii vystoupila kapela Abalone na mnoha tuzemských festivalech a mezi její největší úspěchy patří například vítězství v soutěžní části Banjo Jamboree v Čáslavi 2012 nebo hlavní cena poroty v předkole Porty za interpretaci písně Jarky Mottla „Maminko, mámo“.

Repertoár kapely je tvořen převážně skladbami amerických bluegrassových skupin z období 80. a 90. let (např. Front Range, Quicksilver), ale i z pozdějšího období (Blue Highway, Wayne Taylor & Appaloosa, Dwight McCall…) s důrazem na vícehlasé vokály a „A cappella“ gospely. V repertoáru se pro zpestření objevují i skladby z nebluegrassového prostředí, například filmové melodie nebo staré trampské písně.

 

 

         V současné době  hrajeme ve složení:  

 

      Darek HOUŠKA - dobro a zpěv

      Pepa PLECITÝ - kontrabas a zpěv 

      Miloš ANDRT - mandolina a zpěv

      Matthew WHITTEN - kytara a zpěv

      Pavel DOČKAL - banjo