Darek Houška

Od mala jsem byl ovlivňován zejména trampskou a folkovou muzikou, kterou pro mne nezapomenutelně na kytaru hrál a zpíval můj táta. Jako malý hudební nadšenec jsem studoval i hru na housle, kde ale zůstalo pouze u první lekce, jelikož můj profesor to nevydržel a emigroval neznámo kam. Pro nedostatek houslových učitelů jsem byl zapsán na ZUŠ v oborech klavír a zobcová flétna, navštěvoval různé dětské pěvecké sbory a začal očuchávat kytaru.

Po dlouholetém mlácení do kytary u táborových ohňů, ohníčků, čmouďáčků chcípáčků, v různých občerstvovacích podnicích všech možných i netušených skupin cenových jsem kdesi v okolí mého tehdejšího chlebodárce Staropramenného zaslechl líbezný to zvuk dobra ( U Supa). Nažhavil jsem internet a za jednoho "Masaryka" pořídil své první dobro. Po půlroční tvrdé práci a pro mé okolí nesnesitelného kňourání jsem opět nažhavil internet a napsal pražským kapelám, zda nehledají "dobristu". Jaké bylo pro mě překvapení, když se ozvala kapela Imperial. Nakonec mě kluci přijali s otevřenou náručí.

Pak přišlo druhé dobro od Štěpána Holoubka. S příchodem nového nástroje přišla i nová chuť do pilné práce. Poté jsem byl odcizen kapele Imperial hochy z Ronova nad Doubravou. Ano, Wyrton se stal na tři roky mým novým domovem. Nakonec ale nebylo možné skloubit práci s dojížděním do Ronova a tak jsem se musel s Wyrtonem rozloučit. I tak klukům za všechno moc děkuju.

Osloven Petrem Samem Hrubým a jeho kapelou All Bells & Whistles, která se začínala formovat, jsem veškeré své snažení namířil na zvonky a píšťaly. Touto kapelou prošlo hodně muzikantů, zejména banjistů. Nicméně jsem opravdu moc rád, že se stal mým parťákem banjista Lukáš Mayer. Poté přišel do kapely Pepa Plecitý a už jsme začínali fungovat jako celek. S Petrem jsme si zahráli i v zahraničí a vězte, že to byla pro mne výborná zkušenost.

Ale jak to někdy bývá, názory se začnou rozcházet. A tak v červenci roku 2010 hraju s All Bells & Whistles naposled. I tak Samovi za moc vděčím a tímto mu též děkuji.

Nemusím ale hledat žádnou kapelu. Odchází se mnou i Lukáš a Pepa, přichází Jirka Bok a je to tu. Narodil se Abalone.