Pepa Plecitý

Moje působení na hudebním poli sahá až do mých dětských let. Po klasických hudebních začátcích na zobcovou flétnu jsem začal v LŠU hrát na hoboj. Tento nástroj jsem zdědil po svém pradědovi, hudebním skladateli a dlouholetém členu orchestru Národního divadla. Tím se dostávám k tomu, že hudba je v naší rodině zakořeněná už odedávna, a tak jsem i já velice brzo podlehl jejímu kouzlu. A když si to promítnu zpětně, musím říct, že jsem tomu moc rád. V 10-ti letech mě zcela uchvátily varhany a díky vynikajícímu učiteli se toto nadšení ještě znásobilo. Samozřejmostí byl zpěv a v průběhu času jsem vyzkoušel i další nástroje jako akordeon, klavír, bicí, kytaru atd.

V době středoškolských studií jsme s kamarády zkoušeli dát dohromady bigbeatovou kapelu s cílem hrát na zábavách a užít si trochu divočejší muziky. Nicméně ideály předčily úsilí dotáhnout vše do zdárného konce, a tak jsme po zralé úvaze partu rozpustili. No. a právě chvilku po těchto událostech se začal rýsovat můj další hudební směr. Zcela náhodou jsme si v roce 2004 zahráli v hospodě s mým tátou (baskytara + kytara) a když jsme k sobě přibrali banjistu, začala vznikat country kapela Šporny, která pak byla v průběhu času doplněna o perkuse a housle s mandolínou. Šporny se staly mou "domácí" kapelou. O rok později jsem zakotvil v kapele Sedláci (country) a někdy v té době také v kapele Garážový club (original folk). Jinak se dá stručně říct, že jdu hrát tam, kde je potřeba.

No, a jsme u mého působení v bluegrassu. V roce 2008 jsem dostal nabídku hrát ve skupině All Bells & Whistles a jelikož jsem si v té době zrovna pořídil kontrabas, nebylo proč váhat. Působení v této partě trvalo cca 2 roky a bylo pro mne velkým přínosem vzhledem k tomu, že jsem před tím bluegrass moc nevnímal. Jenže jak už to bývá, člověk neustále hledá, co ho baví víc a co mu víc sedí. A tak vznikla kapela Abalone, s cílem hrát trochu modernější bluegrass, mít pestrý repertoár, hodně zpívat a užívat si muziku stejně jako zábavu kolem ní. Takže teď nám zbývá držet si palce a přát si, aby nám počáteční nadšení dlouho vydrželo.